9 Temmuz 2014 Çarşamba

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Sahip olduğunuz yada sahip olacağınız Bitcoinleri yatırmak için bir hesaba ihtiyacınız olacaktır. Bu hesabı paranızı yatırdığınız bir banka hesabı olarak düşünebilirsiniz. Bitcoin hesabını ücretsiz olarak açmak için Cex.io isimli web sitesini kullanabilirsiniz. Yüzmilyonlarca dolarlık işlemin yapıldığı bu siteyi kullanarak bir Bitcoin hesabı açabilirsiniz.
Hesap açmak için web sitesinin sağ tarafta bulunan Register (Kayıt) butonuna tıklamanız, açılan kısma e-posta ve şifre girmeniz yeterli. E-postanıza gönderilen aktivasyon mailini onaylayarak siteye kayıt olabilirsiniz.

Cex.io isimli siteye kayıt yaptıktan sonra, (Sing In [Giriş Yap] butonuna tıklayıp; e-postanızı, şifrenizi ve telefonunuza gelen smsteki numarayı sisteme girdikten sonra), web sitesin üst kısmında bulunan Finance (Hesap) menüsünden, Balace (Miktar) alt menüsünü seçelim.Balance yazan menünün altındaki Crypto Balance bölümüne gelelim (sayfanın aşağısında). Burada BTC (Bitcoin) yazısının sağında 2 adet buton bulunmaktadır. Bu buttonlar; Deposit (Bitcoin yatırma) Withdraw (Bitcoin çekme) işlemleri için kullanılmaktadır.Deposit yazan butona tıkladığımızda karşımıza çıkan ekranda Bitcoin hesap numaranız görülmektedir. Bitcoin numaranız ekranın orta kısmında bulunan text kutusunda yazmaktadır (Harflerden ve rakamlardan oluşan yazı). Örnek olarak aşağıdaki resme bakabilirsiniz.İlk Bitcoinler BitFun sitesinden  Bitcoin yatırma ve Bitcoin çekme işlemlerinin nasıl olduğunu öğrenmek ve küçükte olsa bir para kazanmak için(ortalama haftada 3-5TL) internet reklamcılığı üzerinden gelir elde eden ve kazandığı gelirin önemli bir kısmını web sitesini ziyaret edenlere Bitcoin olarak ödeyen güvenilir bir web sitesidir. Sitenin yaklaşık 4 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Site şuana kadar milyonlarca dolar değerinde Bitcoin ödemesi yapmıştır. Bitfun üzerinden nasıl ücretsiz olarak Bitcoin kazanacağınızı anlatan şu kısa yazıyı da okumanızı öneririm. Internet Reklamcılığı ile Bitcoin Kazanma


Kredi Kartı ile Bitcoin Almak İsterseniz

Cex.io isimli  web sitesi üzerinden hesap açtıktan sonra, Kredi kartınızla (yada sanal kredi kartınızla) Bitcoin alabilirsiniz (opsiyonel bir seçenek). Bu iş için Kredi kartınızın onaylanıp sisteme eklenmesi gerekmektedir. Kredi kartınızın nasıl sisteme ekleneceği ile ilgili bilgileri öğrenmek için Cex.io sistesi tarafından hazırlanmış aşağıdaki videoyu ve sitenin kredi kartı ekleme ile ilgili hazırladığı dökümanı kullanabilirsiniz.Sisteme kayıt olduktan sonra yukarıdaki CARDS butonu kullanılarak Bitcoin almak ya da satmak için kolayca banka kartı tanımlayabilirsiniz. (Visa banka kartı varsa daha avantajlı olacaktır. Para çekme ücreti 3.8$) Kart onaylaması için banka kartınızın bilgilerini vermeniz kredi kartı ile birlikte bir fotoğraf çektirmeniz ve çekilen bu fotoğrafı sisteme yüklemeniz gerekmektedir.


Kredi Kartı Ekleme Rehberi

https://support.cex.io/hc/en-us/articles/215994438

Sadece sanal kredi kartınızı sisteme girerekte Bitcoin satın alabilirsiniz. Sanal kredi kartının onaylanması için sanal kredi kartınızla birlikte bir resim çektirmeniz (bilgisayar ekranı ile sizin yüzünüzün görüldüğü) ve bu resmi sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Site ayrıca anlık mesajlaşma ile kullanıcıların sorunlarını gidermeye çalışmaktadır. Bunun için Cex.io isimli  sitenin alt kısmında bulunan Help menüsüde kullanılabilir. (Siteyi aktif olarak kullanmanız için İngilizce bilmeniz gerekmektedir.)


Buy Bitcoins with Credit Card