9 Temmuz 2014 Çarşamba

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Sahip olduğumuz yada sahip olacağımız bitcoinleri yatırmak için bir hesaba ihtiyacımız olacak. Bu hesabı paranızı yatırdığımız bir banka hesabı olarak düşünebiliriz. Bitcoin hesabını ücretsiz olarak açmak için üst düzey güvenliye sahip Bter isimli web sitesini kullanabiliriz.
Bu siteye kayıt yaptıktan sonra web sitesinde üst menüde görünen Account (Hesap) menüsünden Balace (Miktar) alt menüsünü seçelim.

 


Seçim ile birlikte açılan yeni sayfada Type başlığı altında ikinci sırada bulunan BTC yazısını bulun.
 

BTC yazısının bulunduğu aynı satırın sağında Deposit linkini tıklayın açılan sayfada görülen rakamlardan ve harflerden oluşan adres sizin Bitcoin adresinizdir. Daha sonra bütün işlemlerinizde burada görülen adresi kullanarak. Bu adrese Bitcoin gönderebilir ya da Bitcoinlerinizi satabilirsiniz.


Bter  isimli sitede ücretsiz olarak hesap açtığınızda size sadece Bitcoin hesabı değil aynı zamanda LTC coin gibi pek çok farklı altcoin hesaplarıda ücretsizce açacaktır. Sitede Bitcoin yatırma için bir atı sınıf yoktur. 1Cent değerinde olan bitcoinlerinizide hesabınıza yatırabilirsiniz.

Sitede ayrıca Trade menüsünden mevcut bitcoinlerinizi Dolar yada Euro ile takas edebilirsiniz. Bitcoinlerinizi satıp farklı altcoinler alabilirsiniz.Bu işlemleri yapmak için Deposit yazısının sağında bulunan Trade (Ticaret) linkini kullanabilirsiniz.

 
İlk Bitcoinler Freebitcoin sitesinden  bitcoin yatırma ve bitcoin çekme işlemlerinin nasıl olduğunu öğrenmek için internet reklamcılığı üzerinden para kazanan ve kazandığı gelirin önemli bir kısmını web sitesini ziyaret edenlere bitcoin olarak ödeyen güvenilir bir fauset sitesidir. Sitenin yaklaşık 4 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Site şuana kadar milyonlarca dolar değerinde bitcoin ödemesi yapmıştır. Freebitcoin üzerinden nasıl bitcoin ödemesi alacağınızı anlatan şu kısa yazıyı okumanızı öneririm. Freebitcoin Kazanma


Bitcoinlerinin başka bir hesaba gönderimi 
BTER sitesinde bulunan Accound isimli üst menünün altında bulunan Balance menüsünü seçiyoruz. Açılan sayfada Type başlığının altında bulunan BTC isimli satırın sağında Withdraw isimli linki seçiyoruz.

 

Açılan sayfada  Withdrawal linkini tıklayarak (Para çekme isteği)bu hesapta bulunan  Bitcoinlerinizi istediğimiz başka bir Bitcoin hesabına gönderiyoruz.
Transfer ücreti gönderim ücretinin %1 + 0.0006 BTC.  (60.000 Satoshi)
(İşlem 1-2 saat içerisinde gerçekleşecektir.)