9 Temmuz 2014 Çarşamba

Bitcoin ile İnternet Üzerinden Para Kazanmak

Bitcoin ile 2 farklı şekilde para kazanmak mümkündür. Bunlardan en kolayı PTC (Paid to Click) denilen interent üzerinden yapılan reklamların gösterim yöntemidir. Bu yöntemde, PTC için yapılmış web siteleri açılır . Bu sayede web sitesinde yer alan reklamlar gösterilmiş olur. Bu işlem karşılığında websitesi admini tarafından hazırlanmış ve otomatik olarak belirlenen reklam açma ücreti sizin Bitcoin hesabına yüklenmiş olur.

Bu şekilde para kazanmak için öncelikli olarak bir Bitcoin hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Ücretsiz olarak Bitcoin hesabının nasıl açıldığını öğrenmek için  aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz. http://www.yazilimcilardunyasi.com/2014/07/bitcoin-hesab-nasl-aclr.html  

Eğer Bitcoin hesabına sahipseniz yapmanız gereken tek şey aşağıda verilen PTC sitelerini açıp Bitcoin adresinizi Bitcoin adresinin girilmesini istenilen yere girmek ve Captcha kodunu doğrulamak bu işlemi yapıp Submit isimli butona tıklamak.
Hesabınıza biriken Satoshiler sistem tarafından toplanacak ve 30000 Satoshi değerine ulaştığında Cex.io sitesinde bulunan Bitcoin hesabınıza hafta sonunda yatırılacaktır.

En çok kullanılan PTC siteleri ile ilgili linkleri aşağıdaki web adresinden bulabilirsiniz.

biggestfaucet.blogspot.com.tr

Saatte 1 kez kullanılabilir (Min 320 Satoshi Mak 32Milyon Satoshi) http://freebitco.in/ sistemden para kazanmak için kayıt lazım.

Tabi bu yöntemi kullanarak büyük kazançlar beklemek yanlış olacaktır. Yukarıda gösterilen siteleri kullanarak ayda yaklaşık 3 $ ila 5 $ karşılığı Satoshi kazanılabilir.

Bir sonraki yazımızda; "Bitcoin minning ile nasıl daha çok Satoshi kazanılır" ona bakacağız. Sonrasında ise "Kazandığımız Satoshileri nasıl TL ye çevirip banka hesabımıza göndereceğiz?" isimli konuya bakarak Bitcoin konusunu tamamlayacağız .

Bitcoin İle İlgili Diğer Konular