10 Temmuz 2014 Perşembe

Bitcoin Mining ile Para Kazanmak


Bitcoin mining ile madencilik yaparakta Bitcoin kazanabilirsiniz. Bitcoin medenciliği işi için geliştirilmiş madencilik cihazları bulunmaktadır. Örnek olarak Bitmain firması tarafından geliştirilmiş Bitmain S9 cihazı bu iş için kullanılabilir.
14 THz hızında bir işlemciye sahip Asic teknolojisi kullanan bu cihaz sayesinde Bu gün (28.02.17) itibari ile günlük 15$ değerinde bitcoin üretebilir. Cihazın bugün itibari ile aylık sürekli çalıştırıldığındaki enerji tüketimi ortalama 250TL civarındır. 2000$ bir ücreti bulunan cihaz hakkında temel bilgilere aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.
Bitcoin madenciliği ile para kazanma oldukça zor ve profesyönellerin ancak para kazanabildiği bir durumdur. Ancak Bitcoin madenciliğine kıyasla daha az maliyetli ve daha kolay olan Etherium madenciliği ile de para kazanılabilir. (Kazandığınız Etherium Coinleri Bitcoin'e çevirebilirsiniz.) Bu konu ile ilgili bilgilendirme olması için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
Etherium madenciliği için ihtiyaçlarınız
  • En az 4GB RAM'e sahip ve işlemci hızı yüksek bir ekran kartı.( Bu kartların 5-6 tanesini bir araya getirerek bir madencilik aracı (rig) oluşturabilirsiniz.) 
  • Bilgilendirme olması amacı ile aşağıda bu konu ile ilgili bir video bulunmaktadır.(ingilizce)Etherium Coin Madencilik Detaylı Bilgi