10 Temmuz 2014 Perşembe

Kazanılan Bitcoinlerin TL Olarak Banka Hesabına Gönderilmesi

İlk beş adımda anlattığımız, Bitcoin ile ilgili konulardan sonra, sıra en son adım olan kazanılan Bitcoinlerin banka hesaplarına nasıl aktarılacağına geldi. Bu işlemi 3 aşamada tamamlayacağız.
1.Adım BTER sitesinde biriktirdiğimiz Bitcoinleri BtcTurk sitesindeki hesabımıza gönderimi. Bu işlemi yapmak için BTC Türk sitesine kayıt yaptırıp ( https://www.btcturk.com/Account/Register ) yeni bir Bitcoin adresi edineceğiz.
2.Adım Btc Turk sitesindeki hesabımıza Bitcoinlerin gönderimi.
Bu işlem için BTER sitesinde bulunan Accound isimli üst menünün altında bulunan Balance menüsünü seçiyoruz. Açılan sayfada Type başlığının altında bulunan BTC isimli satırın sağında Withdraw isimli linki seçiyoruz.

 

Açılan sayfada BTC Türk sitesinden aldığımız Bitcoin adresi yazıp Withdrawal (Para çekme isteği)
diyerek buradaki Bitcoinleri BTC Turk isimli siteye gönderiyoruz. Transfer ücreti %1 Btc + 0.0006 BTC. (İşlem 1-2 saat içerisinde gerçekleşecektir.) 3.Adım BTC Turk sitesine gönderdiğimiz Bitcoinlerin Banka hesabına gönderimi.
Bu işlem için öncelikle BTC Turk sitesinde bulunan Bitcoinleri satmamız gerekmektedir. Bu sitede satım işleminin ne şekilde yapıldığı aşağıdaki sitede detaylı olarak anlatılmaktadır.
Son aşama satılan bitcoinlerin karşılığı olan TL nin Banka hesabına gönderimi
Yine aynı sitede aşağıda verilen adreste bu işlemin nasıl yapıldığı detaylı olarak anlatılmaktadır. https://www.btcturk.com/yardim/nasil-tl-cekebilirim

Bu dijital para biriminin değerini günlük hayatta kullandığımız para birimleri ile ne kadar ettiğini anlık olarak bulan basit ve kolayca http://www.btcsatoshi.hol.es sitesini kullanara görebilirsiniz.


Anlık olarak Bitcoin fiyatını görebileceğiniz. Kaç TL kaç satoshi eder gibi hesaplamaları yapabileceğiniz basit ve kullanışlı bir web sitesi btcsatoshi.hol.es oluşturulmuştur.
Site içerisinde Bitcoin-TL, TL-Bitcoin kur dönüşümlerini yapabileceğiniz gibi ayrıca yaklaşık olarak elliye yakın para birimini kullanarak, bitcoin fiyat ve kur dönüşümlerini yapabilirsiniz.
Btc Türk sitesi 2016 yaz ayında bankalarla yaşadığı bir sorun nedeniyle Tl olarak ödeme yapamamakta. Ancak Türkiye'de ayrıca https://koinim.com/ sitesi kullanılarakta bitcoinler satılabilir. Satış sonucu elde edeceğiniz tutarlar banka hesabına aktarılabilir.


Bitcoin ile İlgili Diğer Konular